O mnie


Lekarz chirurg Artur Kućma - jestem lekarzem chirurgiem absolwentem dawnej Akademii Medycznej w Krakowie, obecnie to Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studia ukończyłem w 1984 roku. Z dumą mogę napisać, że miałem szczęście pracować w pierwszym polskim Ośrodku Chirurgii Naczyniowej założonym przez profesora Stefana Bąka, który był uczniem samego profesora Lerichea - nestora światowej chirurgii naczyń.

Doświadczenie

Przez dwa lata pracowałem jako asystent I Kliniki Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej CM UJ w Krakowie, potem przez 8 lat w Klinice Chirurgii Naczyń CM UJ w Krakowie, gdzie zdobyłem teoretyczne i praktyczne doświadczenie. Pracowałem jednocześnie w Poradni Naczyniowej oraz na Oddziale - w tym czasie wykonałem samodzielnie ponad tysiąc zabiegów, włącznie z najtrudniejszymi jakimi wówczas były pęknięte tętniaki aorty brzusznej.

 


Prywatna praktyka

W 1992 roku otworzyłem Prywatną Praktykę w Ostrowcu Świętokrzyskim, w ramach której przeprowadzam diagnostykę i wykonuję zabiegi na rzecz pacjentów z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz okolicznych miejscowości takich jak Opatów, Staszów, Starachowice, Sandomierz czy Kielce. W tych czasach na terenie woj. świętokrzyskiego było niewielu lekarzy z doświadczeniem "naczyniowym". Po paru latach zrezygnowałem z pracy w Krakowie zamieniając ambicje naukowe na praktykę. W 1994 roku w dodatkowwym pomieszczeniu powstała sala zabiegowa. W 2005 roku budynek Przychodni był gruntownie remontowany, aby sprostać zaostrzonym wtedy wymogom Sanepidu.

Operacje

Operuję samodzielnie, a większe zabiegi przeprowadzane są w asyście wysoko wykwalifikowanych pielęgniarek. Przekroczyłem liczbę 1000 operacji żylaków kończyn dolnych. W mojej pracy dominuje kosmetyka chirurgiczna, diagnostyka ultrasaonograficzna schorzeń naczyniowych /usg triplex dopler color/, Żylaki usuwam po wykonaniu w dniu zabiegu mapowania tj. rysunku wykonanego na nodze bezpośrednio przed zabiegiem w oparciu o badanie usg, zgodnie z aktualnymi standardami w tej dziedzinie.
Zapraszam - chirurg Ostrowiec, Kielce, Sandomierz i okolice.