Techniki zabiegowe

Diagnostyka USG Doppler Color

 
Miło mi poinformować Państwa, że październiku 2020 roku dokonałem znaczącego usprawnienia aparatu USG Triplex Color Doppler. W użyciu są 3 nowe sondy USG /szerokopasmowe, 196 elementowe/  zgodne z najnowszymi standardami Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Ponadto zastosowano nowej generacji komputer, który ma najnowsze oprogramowanie  do badań w ultrasonografii.
 
Po wielu latach badań USG mogę powiedzieć, że nowe aparaty do ultrasonografii po prostu szokują.

 

Usuwanie żylaków dużych

1. Konsultacja wstępna obejmuje badanie /w tym badanie dopplerowskie – triplex color USG /, ustalenie wskazań, stopnia ryzyka zabiegu, prawdopodobieństwa nawrotu choroby, oraz ewentualnie potrzebę wykonania badań dodatkowych.
Omawiany jest przebieg zabiegu i indywidualnie dobrana technika operacyjna, cena oraz termin zabiegu.

2. Przed zabiegiem chory otrzymuje leki uspokajające.
Potem przystępujemy do może nieco długiego, ale zupełnie bezbolesnego badania ultrasonograficznego. Ma ono na celu ustalenie jakie żylaki należy pousuwać, gdyż według współczesnej wiedzy usuwamy tylko to co chore. Po tym badaniu chory zaczyna odczuwać działanie tabletek uspokajających. Znieczulenie jest miejscowe, wielopunktowe z użyciem cienkiej igły. Nie stosujemy narkozy, ani nakłucia kręgosłupa.
Po zabiegu pacjent musi nieco poleżeć, aż się przekonamy, że, wszystko jest OK, potem zakładamy opatrunki, bandaż uciskowy i po zabiegu „chory” wraca na własnych nogach do domu, własnym transportem. Przez trzy dni chodzenie i stanie należy ograniczyć do minimum.
Usunięcie szwów następuje w 4 do 8 dobie po zabiegu.

Obliteracja małych żylaków

Zabieg polega na podaniu bardzo cienką igłą leku zamykającego chore naczynia żylne, bolesność jest nieduża, nie wymaga znieczulenia, można chodzić, ale przez kilka dni zalecany jest wypoczynek i nie wolno ciężko pracować.

Techniki wymrażania

Polegają na wykorzystaniu np. podtlenku azotu, który ulegając rozprężeniu w aplikatorze schładza go do temperatury -87 stopni Celsjusza. Technika jest bardzo precyzyjna, mrożenie tkanek daje jedynie uczucie pieczenia i nie wymaga znieczulenia nawet u dzieci. W trakcie mrożenia komórki chorej tkanki ulegają rozerwaniu, jak zamknięte butelki z woda, wystawione na mróz. Chore miejsce puchnie, potem powstaje strupek. Po 7 – 14 dniach zmiana ulega wygojeniu. Efekt kosmetyczny jest bardzo dobry.

Detox,odtrucie alkoholowe

Odtrucie alkoholowe – odtruwanie polega na podaniu dożylnym kilku (najczęściej sześciu) butelek roztworu soli fizjologicznej nasączonej ozonem. Mieszanka ozonowa jest przygotowywana na bieżąco przed jej podaniem i ma silne właściwości odtruwające.

Esperal

Popularnie znany jako wszywka alkoholowa, polega na wprowadzeniu (najczęściej do pośladka) kilku tabletek leku o nazwie Disulfiram WZF. Przed zabiegiem pacjent jest znieczulany miejscowo.